Соціальна, інформаційна та експертна мережа
випускників Національної академії державного
управління при Президентові України
та її регіональних інститутів
 
“Якщо знаєте собі ціну, не дивіться
на цінники,  які вішають на вас інші”
 
КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ДЕРЖАВИ - УКРАЇНСЬКА ФОРМУЛА.
 
      Всеукраїнська громадська організація «ЕЛІТА ДЕРЖАВИ» в партнерстві із журналом «ДЕРЖСЛУЖБОВЕЦЬ» нещодавно анонсувала чергове засідання свого дискусійного клубу: «Конкурентоспроможність держави. Українська формула.», яке відбудеться 17 березня 2018 року.
 
   

     Особливою частиною заходу є запрошення спеціального гостя МАЙКЛА ВУЛКОКА, співавтора книги «Building State Capability. Evidence, Analysis, Action / Створення державного потенціалу. Докази, аналіз, дії», виданої Оксфордським Університетом у лютому 2017 року, доктора соціологічних наук, провідного спеціаліста з соціального розвитку в дослідницькій групі Світового банку (м. Вашингтон, США), який викладає Державну політику в Школі управління ім. Джона Кеннеді при Гарвардському університеті.
 
     Пресс-служба ВГО звернулась до Правління організації з проханням розказати, чим цікавий цей захід для членів ВГО та гостей Клубу.
 
МЕТА ЗАХОДУ?
 
     Ольга Піддубчак, Президент ВГО «ЕЛІТА ДЕРЖАВИ», кандидат наук з державного управління: Ми запрошуємо учасників заходу обговорити інструменти підвищення конкурентоспроможності держави в цілому, ознайомитись із світовим досвідом та окреслити українські реалії і перспективи.
     В час, коли більшість людства відчуває хаос навколо себе, дуже важливо користуватись правдивою інформацією, яка допомагає тобі з найбільшою достовірністю вирахувати систему координат, в якій знаходишся ти, твоя соціальна група чи навіть держава. Це потрібно для того, щоб вірно орієнтуватись в реальних умовах та складати свої плани дій заради досягнення власної чи колективної мети.
    Тому, як зазначають сучасні соціологи, все більшої активності набувають професійні спільноти та дискусійні клуби, в яких фахівці мають можливість обмінюватись своїми напрацюваннями в практичній і теоретичній роботі, так би мовити, «звіряти годинники та напрям руху» з тими, кому довіряєш та поважаєш. І це потрібно робити, щоб не витрачати свої ресурси та час, відволікаючись на штучно створені інформаційні приводи чи неточну статистику.
     Наша організація час від часу проводить подібні засідання Дискусійного клубу, створюючи комфортний майданчик для спілкування на тему державного управління представників різних політичних сил, науковців українських ВУЗів, державних службовців та громадських діячів.
 
ЯК ВИНИКЛА ДУМКА ПРЕЗЕНТУВАТИ ІДЕЇ З КНИГИ «Building State Capability. Evidence, Analysis, Action / Створення державного потенціалу. Докази, аналіз, дії»?
     Олександр Андрєєв, Віце-президент ВГО «ЕЛІТА ДЕРЖАВИ», заслужений економіст, магістр державного управління: Оскільки частина членів нашої організації – науковці або мають відношення до державної служби, ми обмінюємось новинками публікацій вітчизняних та іноземних авторів.
     Вищезазначену книгу нам порекомендував до читання професор Jordan Gans-Morse, Visiting Scholar, National University of Kyiv-Mohyla Academy, Asst. Professor of Political Science, Northwestern University влітку 2017 року. Книга нещодавно вийшла з друку в Оксфордському Університеті і, враховуючи не лише теоретичний, але й практичний досвід авторів книги, вже почала користуватись увагою серед наукових кіл США. Ми знайшли цю книгу у продажу на одному із іноземних сайтів.
     На сьогоднішній день Україна опинилась в складних політичних та економічних умовах і від нас зараз залежить, як та для чого наша країна буде змінюватись кожного року. Тому  членам нашої організації рекомендована книга видалась корисною для практичного застосування і розпочався пошук авторів з пропозицією перекласти її українською мовою для  керівників усіх ланок державної служби.
     Через певний час відгукнувся один із співавторів книги – Майкл Вулкок і розпочалось спілкування. Пан Майкл, незважаючи на свою дослідницьку роботу по всьому світу, про Україну майже нічого не знав, а під час першого спілкування з нами ключовими словами діалогу були «корупція» та «революція».
     Резюме англійською мовою всіх трьох авторів ви можете прочитати на посиланні:
 
ЧИМ ЦІКАВА ЦЯ КНИГА?
      Ольга Піддубчак: Уряди відіграють важливу роль у процесі розвитку своїх країн, постійно впроваджуючи  необхідні реформи та нові політичні моделі для досягнення цілей розвитку. Тим не менше, багато з цих втручань мають обмежений вплив: школи будуються, але відсутні нові системи навчання чи педагоги, інформаційні системи розробляються, але в повній мірі не використовуються суспільством, плани написані, але не реалізовані. Ці недоліки досягнень виявляють прогалини у можливостях та слабкі сторони у процесі формування державної спроможності.
     Книга розглядає ці недоліки та прогалини. Вона починається з подання доказів дефіциту можливостей, який існує в багатьох країнах і свідчить про те, що багато урядів не мають основних можливостей навіть після десятиліть реформ та зусиль з нарощування потенціалу для змін.
     У книзі аналізуються ці свідчення, визначаються пастки, в які потрапляють багато урядів, - зокрема, ситуації, коли уряди приймають нові механізми управління суспільними системами, з якими вони в подальшому не можуть працювати, з огляду на слабкі існуючі можливості власних потенціалів.
     Також книга описує процес, який уряди можуть використовувати, щоб уникнути цих умовних можливостей-пасток. Цей процес називається PDIA (інтенсивна ітеративна адаптація),  що дає змогу людям, які працюють в уряді, знаходити підходи для вирішення проблем, з якими вони стикаються. Обговорення цього процесу структуроване і дозволяє застосовувати інструменти та ідеї для вирішення проблем, з якими мають справу державні управлінці. Зазначені у книзі поради допоможуть держслужбовцям розробляти політику та реформи, які мають більший вплив на якісний розвиток держави, ніж у минулому.
     Більш детально ідеї книги ви можете подивитись за посиланням на сайті Гарварду: https://bsc.cid.harvard.edu/
     Скачати книгу англійською (258 сторінок) можна за посиланням:
 
ЯКА ЦІЛЬОВА АУДИТОРІЯ ДИСКУСІЙНОГО КЛУБУ ТА ЧИТАЧІВ КНИГИ?
     Галина Ніколенко, Віце-президент ВГО «ЕЛІТА ДЕРЖАВИ», магістр державного управління, експерт з політичних технологій: На захід запрошуються народні депутати України, представники Світового банку в Україні, центральних та місцевих органів виконавчої влади, докторанти, аспіранти та науково-педагогічні працівники ВУЗів, члени Громадських рад при центральних та місцевих органах виконавчої влади, зокрема, члени Громадської ради при Нацдержслужбі, зацікавлені бізнес-кола, які небайдужі до особливого, унікального розвитку своєї країни, експерти та автори фахового журналу з питань державної служби «Держслужбовець».
     Окрім презентації ідей з книги, на зустрічі передбачаються співдоповіді українських громадських діячів, науковців та представників державної влади, а також дискусія щодо шляхів розвитку України та зайняття нею гідного місця серед провідних країн світу.
     Ольга Піддубчак: Так, організаційна та інформаційна підтримка заходу відбувається нашим давнім партнером – журналом «Держслужбовець», і я дякую при нагоді головному редактору журналу Андрію Мацокіну за співпрацю, завдяки якому ми провели вже декілька спільних засідань Дискусійного клубу, круглих столів. Адже узагальнені пропозиції учасників цих заходів та інші матеріали ми, зазвичай, офіційно направляємо до органів влади, а також даємо можливість ознайомитись всім бажаючим на сторінках сайтів партнерів, публікуємо в журналі.
     Галина Ніколенко: Хочу додати, що наша організація, яка проводила подібні круглі столи в стінах ВРУ, розпочала співпрацювати з бібліотеками м. Києва. Наш останній захід «Професійна самореалізація та ризики людини в сучасному інформаційному світі» у грудні 2017 року відбувався в Бібліотеці ім. Ф. М. Достоєвського в Солом’янському районі м. Києва, коли була можливість подарувати читачам району книжки українських та іноземних авторів. На цей раз це Центральна бібліотека ім. Тараса Шевченка для дітей м. Києва.
 
ХТО ФІНАНСУЄ ТА ОРГАНІЗОВУЄ ВАШІ ЗАХОДИ?
     Ольга Піддубчак: Проведення заходів відбувається за рахунок фінансових, інтелектуальних та організаційних можливостей членів ВГО, гостей та партнерів.
 
ЯК ПРОХОДИТИМЕ БЕЗПОСЕРЕДНЬО ДИСКУСІЯ?
     Олександр Андрєєв: Окрім нашого спеціального гостя, який виступить з доповіддю «Створення державного потенціалу. Докази, аналіз, дії», учасники засідання зможуть перед початком дискусії почути короткий огляд про стан справ у державному управлінні, державній службі та економіці України.
     Тему «Україна: на шляху до ефективного суспільства» представлятимуть спікери від ВГО «ЕЛІТА ДЕРЖАВИ» - доктор наук з державного управління, професор Геннадій Рябцев та кандидат економічних наук, доцент Богдан Дергалюк.
     Організатори сподіваються на конструктивне і цікаве обговорення після розкриття цих тем спікерами.  Запитання доповідачам - по 1 хвилині, відповідь 3-5 хвилин, репліка, коментар до 5 хв.
     Працює перекладач, робочі мови: українська та англійська.
     Більш детальну інформацію про спікерів (стор. 2-3) та умови участі можна подивитись в програмі заходу за посиланням:
 
    Галина Ніколенко: Хочу ще додати про особистість нашого спеціального гостя: австралієць за походженням, син вченого, який займався науковими дослідженнями з біології, людина, яка зробила себе сама - у молодому віці приїхав отримувати науковий ступінь до США, залишився працювати, але досі є громадянином Австралії. Має великий досвід багаторічних досліджень економічного розвитку країн по всьому світові.
    Ольга Піддубчак: А ще цікавою «родзинкою» діяльності вченого є дослідження художньої літератури різних держав. Пан Вулкок колекціонує твори, в яких є історія реформ країн, тобто опис життя героїв на фоні глобальних суспільних трансформацій у визначений період часу. Довелось пригадувати українські твори схожого напрямку з історії України. Тому будемо вдячні за поповнення колекції нашого гостя (для написання наукових статей) вашими пропозиціями щодо творів сучасних українських авторів, якщо ці книги перекладені англійською.
 
ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ЗАХОДІ?
     Ольга Піддубчак: Запрошуємо нових гостей та потенційних членів Клубу суботнім вечором 17 березня 2018 року провести свій час з користю та обмінятися своїми думками в колі цікавих та небайдужих людей.
    Адже варто усвідомити, що важкі часи минаються і наші знання та позитивне ставлення до світу дають можливість на необхідні зміни, а до справжньої еліти має право себе віднести кожен громадянин, який щиро любить свою країну та змінює її життя на краще.
    Члени ВГО «ЕЛІТА ДЕРЖАВИ», як завжди, будуть раді Вас бачити у себе в гостях.
 
Подати заявку на участь за посиланням: 
 
 
QR code

Кроки влади щодо євроінтеграції Ви оцінюєте

Категорія: Опитування, Всього голосів: 146